روزهای کاری شنبه و سه‌شنبه با تعیین وقت قبلی *ساعت کاری ۱۷ الی ۱۹:۳۰*

آدرس: خیابان ولی عصر بالاتر از پارک ساعی خ ۳۲ روبروی آزمایشگاه نیلو ساختمان یاس واحد ۴۰۷

۳ نکته مهم برای نحوه خوابیدن بعد ازجراحی بلفاروپلاستی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بلفاروپلاستی
فهرست مطالب

بعد از عمل بلفاروپلاستی به چه صورت بخوابیم؟ با ما همراه باشید تا به این سوال، بصورت مفصل توضیح دهیم…

مراقبت های بعد ازعمل بلفاروپلاستی

مراقبت های بعد از عمل بخش مهمی از روند بهبودی بیمار است که به بازیابی تحرک کامل در اولین فرصت کمک می کند؛تضمین می کند که کنترل وضعیت، تعادل و هماهنگی خود را دوباره به دست می آورید همچنین خطر ابتلا به عوارض پس از عمل را کاهش می دهد. بعد ازعمل بلفاروپلاستی که عموما به صورت سرپایی انجام می‌شود؛بیمار باید قبل از جراحی از مراقبت های بعد از عمل، آگاه و برای آن آماده باشد همچنین نیاز به آمادگی پیشرفته  برای بهبودی ، از جمله آمادگی برای مدیریت درد، مراقبت از زخم، تغییر شیوه زندگی، نیازهای غذایی ضروری و … دارد. بعد از عمل بلفاروپلاستی مراقبت هایی همچون ممنوعیت استفاده از الکل و دخانیات، عدم استفاده از لوازم آرایشی، استفاده از پمادها،پدها،کمپرس چشم و داروهای مسکن، وضعیت خواب و … لازم است که ما در این مقاله در پی آنیم تا نحوه خوابیدن بعد از عمل بلفاروپلاستی را بررسی کنیم.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بلفاروپلاستی

خوابیدن بعد از جراحی مهم است. در واقع، خواب می تواند به شما کمک کند تا سریعتر بهبود پیدا کنید و بهترین نتایج را تضمین کنید. بدن و سلول‌های شما در طول خواب خود را ترمیم می‌کنند، بنابراین برای بهبودی بهینه مهم است.

بعد ازعمل بلفاروپلاستی به چه صورت بخوابیم؟

بعد از عمل بلفاروپلاستی به چه صورت بخوابیم؟

از آنجایی که ناحیه چشم شما دقیقاً بعد از جراحی حساس است، مهم است که به پشت بخوابید و بالا بمانید. از بالش استفاده کنید و تا زاویه ۴۵ درجه بالا بمانید. اگر قبلاً به پشت خوابیدن عادت نداشتید، به دلیل اهمیت عمده این کار در دوران نقاهت، خوابیدن به پشت را از قبل (حداقل یک ماه) تمرین کنید.

همین الان بخوانید
هزینه عمل زيبايي سينه زنان ۱۴۰۲

سر بالاتر از قلب: حداقل تا یک ماه اول پس از جراحی پلک، همیشه سر خود را بالای قلب خود نگه دارید. می توانید از چند بالش استفاده کنید یا یک بالش طبی برای دوره نقاهت بگیرید. حتی برخی از افراد ترجیح می‌دهند در هفته اول یا بیشتر در صندلی بخوابند تا زمانی که به شیب خوابیدن عادت کنند.

جلوگیری از تحرک در خواب: مطمئن شوید هنگام خواب حرکت نمی‌کنید. اگر با انتقال از پشت به پهلو یا شکم مشکل دارید، بالش هایی را در اطراف خود قرار دهید تا از غلت زدن شما جلوگیری کنند. جلوگیری از حرکت در هنگام خواب یک جزء واقعاً مهم در روند بهبودی است،

محل خواب : جایی بخوابید که روزها، نور خورشید به طور مستقیم به چشم شما برخورد نداشته باشد، پتو روی سر خود نکشید، همچنین از چشم بند استفاده نکنید.

خوابیدن به پشت و بلندتر بعد از جراحی پلک یکی از مهم ترین بخش های دوران نقاهت است. پوست اطراف چشم پس از جراحی پلک بسیار ظریف است، بنابراین هرگونه اصطکاک ناشی از خوابیدن به پهلو یا شکم می تواند به پوست آسیب برساند و نتایج شما را تحت تاثیر قرار دهد. همچنین می تواند باعث تورم بیشتر، آسیب به هر نوع بخیه و حتی خونریزی شود. در نتیجه مهم است که توجه ویژه ای به این موضوع داشته باشید.

منبع: https://www.infocusops.com/getting-sleep-after-eyelid-surgery/

بدون دیدگاه

هیچ نظری وجود ندارد

برای دریافت مشاوره 100% رایگان و تخفیف شماره تماس خود را وارد نمایید